Muzyka do medytacji – odpręż się w najlepszym wydaniu

Ekrany LED - Bandy LED - Telebimy - Wynajem ekranów LED - Investtech
Obraz w nowym wydaniu – wydajne ekrany LED i bandy LED
26 sierpnia, 2016
Gdansk Taxi - Transport z lotniska - Airport Gdansk - Gdansk Shuttle
Jak najlepiej podróżować po Gdańsku – taxi, rower czy kolejka?
4 września, 2016

Muzyka wycisza i powoduje, że każdy z nas ma lepsze samopoczucie Muzyka jest nieodłączną cząstką nas. Przecież każdy lubi słuchać odmiennych piosenek i różnych instrumentów. Jedni uwielbiają ostre dźwięki gitary, a drudzy rozpływają się przy delikatnym brzemieniu pianina. Istnieje jednakże gatunek muzyki, który silnie oddziałuje na złączenia nerwowe w ośrodku mózgowym, poprawiając poziom skupienia uwagi i zwiększając potencjał nauki Muzyka relaksacyjna, gdyż o niej mowa , relaksuje ciało, redukuje stan stresu oraz pobudza zmysły. Badania akademickie wskazują iż słuchanie muzyki do nauki ożywia racjonalne myślenie. Dziś spora liczba sportowców słucha w trakcie treningów muzyki motywacyjnej, poprzez co osiągają oni lepsze wyniki w danej dyscyplinie. Psycholodzy zalecają początkującym rodzicom słuchanie muzyki poważnej, które ma niepodważalny wpływ na pomysłowość i charakter dziecka. Jak to jest że muzyka relaksacyjna gra tak znaczącą rolę w naszym życiu? Jakie przemiany następują w naszym mózgu, gdy słuchamy muzyki do medytacji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w niniejszym artykule.

Muzyka relaksacyjna i ciąża

Każdy rodzic ma świadomość, że dziecko od najmłodszych lat powinno mieć kontakt z muzyką. Aktualne badania podkreślają, że muzyka pozytywnie oddziałuje na nie narodzone jeszcze dzieci. Słuch wykształca się już między 4, a 5 miesiącem życia płodowego. Pierwszym dźwiękiem jakie odbiera mały człowiek, jest bicie serca. Jest to odgłos, który będzie nam towarzyszył przez całe życie i będzie kojarzył się nam z wypoczynkiem. Oprócz tego rosnące się w ciele matki dziecko słyszy też odgłosy dochodzące z zewnątrz, stąd też dobrze jest czasami uraczyć uszy noworodka radosną i uspokajającą muzyką. Słuchajmy zatem tego, co uspokaja nas najbardziej. Zrelaksowana mama to zadowolone dziecko. Warto jest również nucić bobasowi pewną stałą melodię, która po narodzinach będzie go uspokajać. Okazuje się, że dzieci, które słuchają muzyki od początkowych dni swojego życia, są niesłychanie delikatne i kreatywne. Muzyka, w szczególności muzyka relaksacyjna podwyższa skupienie i poprawia umiejętność zapamiętywania. Słuchanie muzyki klasycznej przez noworodki dużo szybciej poprawia ich kompetencje analityczne i językowe. Dzieci są niesłychanie inteligentne, bardziej ambitne jak i otwarte na świat.

Jaki wpływ wywiera na nas muzyka do nauki?

Muzyka stanowi jedno z najdoskonalszych narzędzi stymulujących wszechstronny rozwój. Wykonane w USA testy pokazały, że słuchanie muzyki klasycystycznej korzystnie wpływa na ilość połączeń nerwowych pomiędzy obiema półkulami mózgowymi. Sprawia to, że jesteśmy lepiej skoncentrowani i lekko zdobywamy wiedzę. Muzyka do nauki zmniejsza także ciśnienie krwi, minimalizuje poziom stresu i eliminuje przemęczenie, co z kolei oddziałuje mocniejszą koordynację ciała i umysłu Słuchanie muzyki klasycystycznej w szczególności Mozarta w trakcie studiowania poprawia pamięć do nawet 90%. Nie zaskakuje zatem fakt, że wielu naukowców zaleca słuchanie muzyki do nauki. Jednym z najlepszych przykładów, udowadniających tezę o wpływie muzyki na mechanizm nauki są badania przeprowadzone w latach 1972 – 1992. Okazało się że uczniowie słuchający muzyki poważnej podczas nauki do testów stali się bardziej aktywni intelektualnie Zwiększyły się ich kompetencje twórcze i zdolność skupienia uwagi. Jeśli więc poszukujesz dobrego sposobu na lepsze efekty w nauce sięgnij po moc muzyki.

Muzyka a sport

Słuchanie muzyki podczas biegania to nie jedynie czysta przyjemność Starannie wyselekcjonowana muzyka może przyczynić się do polepszenia rezultatów sportowców. Jak to możliwe? Mózg każdego człowieka zaopatrzony jest w szereg ośrodków, które przekształcają dany odgłos w konkretny impuls. Zaobserwowano, że u atlety, który słucha energicznej muzyki zwiększa się stopień adrenaliny. Z kolei słuchając muzyki łagodnej, takiej jak muzyka do medytacji, sportowiec szybciej pokonuje zmęczenie i ból poprzez co jest w stanie uzyskać wyższy wynik. Muzyka synchronizuje także ruchy ciała z rytmem, co jest bardzo przydatne w dyscyplinach takich jak gimnastyka artystyczna czy bieganie. Niewątpliwie słuchanie właściwego gatunku muzyki sprawia, że zawodnik skupia się na danym celu. Wybierając właściwy typ muzyki poprawiamy wydolność organizmu i ogólne nastawienie, przez co poprawiają się zdolności regeneracyjne mięśni. Muzyka relaksacyjna to klucz do skuteczniejszych wyników w sporcie.

Muzyka kształtuje osobowość i redukuje poziom stresu, stąd też większość z nas marzy aby po pracy zrelaksować się przy ulubionych piosenkach Dźwięki stymulują stosowne ośrodki w mózgu, który zaczyna produkować endorfiny, które odpowiadają za pozytywne samopoczucie. Muzyka do nauki, lub do muzyka do medytacji jest entuzjastycznie wybierana przez miliony ludzi na całym świecie. Jej wpływ na stopień koncentracji jest eksponowany przez naukowców z największych uniwersytetów, dlatego nikogo nie zdumiewa fakt, że uczniowie podczas sesji sięgają po składanki z muzyką poważną. Zjawisko to nazwane zostało efektem Mozarta, gdyż potwierdzono że to właśnie muzyka tego autora najefektywniej pobudza do nauki. Zacznijmy więc słuchać utworów, które skoordynują nasze ciało i umysł.

Jeśli chcesz znaleźć odpowiednią muzykę dla siebie, zajrzyj na naszą stronę i poznaj najlepsze kompozycje do słuchania: muzyka do medytacji.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok