Kancelaria adwokacka – pomoc w dochodzeniu odszkodowań

serwis skuterów Kymco naprawa Kymco pielęgnacja Kymco
Serwis skutera Kymco
8 marca, 2017
Skup aut Wrocław - Skup aut Kraków - Skup samochodów Wrocław - Skup samochodów używanych - Skup aut powypadkowych - Sprzedaż samochodów używanych Wrocław
Zakup nowego samochodu
8 marca, 2017

Odszkodowanie to jedno z najczęstszych zleceń obsługiwanych przez naszą kancelarię adwokacką. W każdym roku wiele osób zostaje pokrzywdzonych w rezultacie rozmaitych zdarzeń losowych, czy to wypadków pracowniczych, czy wypadków komunikacyjnych. Co raz więcej mówi się także o odszkodowaniach związanych z błędem lekarskim. Jako profesjonalni prawnicy mamy wystarczającą wiedzę by opisać Wam główne informacje związane z dochodzeniem odszkodowań w różnych sytuacjach. Mamy nadzieję, że ta lektura podniesie Waszą wiedzę i rozproszy wszelakie wątpliwości związane z odszkodowaniami.

Czym jest odszkodowanie za błąd lekarski

Mimo, iż w literaturze prawniczej nie zostało doszczętnie sprecyzowane określenie błędu, w praktyce zakłada się, że błąd lekarski to niezgodne z dotychczasową wiedzą działanie lub zaniechanie, którego wynikiem jest zakażenie, naruszenie integralności ciała, rozstrój zdrowia lub śmierć chorego. Błąd lekarski może być wyrządzony przez niewłaściwą ocenę, jeśli spowodowała ona nieprawidłowe leczenie albo opóźniła stosowne leczenie, powodujące rozwój choroby, niezgodne z obecną wiedzą lekarską leczenie i przeprowadzenie zabiegu operacyjnego, w wyniku którego powstała określona szkoda, jak i wdrożenie produktu leczniczego lub artykułu lekarskiego, który okazał się być bezskuteczny i nieodpowiedni dla konkretnego chorego. W tym miejscu charakteryzuje się trzy główne typy błędu lekarskiego: błąd diagnostyczny, błąd leczniczy i błąd techniczny. Odszkodowanie za błąd medyczny może być uzyskane w normalnym procesie cywilnym, lub przed specjalną jednostką do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych.

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

Wszystko rozpoczyna się od incydentu, który przyczynił się do powstania określonej straty. Wypadek drogowy określany jest jako wydarzenie w ruchu kontynentalnym, w którym uczestniczy przy najmniej jeden samochód (z silnikiem mechanicznym lub bez takiego napędu) oraz którego wynikiem są szkody w majątku lub szkody na osobach biorących udział w wypadku. Ofiarą wypadku może być więc nie tylko osoba prowadząca wspomniany pojazd, czy jego pasażer. W wypadku drogowym mogą partycypować również osoby jadące na rowerze, osoby jadące na motorze i piesi, którzy znaleźli się po prostu w złym miejscu i w złym czasie. Najistotniejszą podstawą wypłaty zadośćuczynienia jest szkoda. Szkoda może przybrać postać pieniężną i niemajątkową, oraz rzeczową i osobową. Komplet strat, które zaistniały w rezultacie wypadku, bierze się pod uwagę podczas oceny wielkości odszkodowania. Niemniej zanim towarzystwo ubezpieczeniowe rozważy kompensatę sumy odszkodowawczej, my jesteśmy upoważnieni do zgłoszenia wypadku komunikacyjnego. Po zakomunikowaniu wydarzenia, ubezpieczyciel wysyła likwidatora, czyli specjalistę, który określa rozmiar szkód. Sporządzony przez niego protokół jest podstawą decyzji wydawanej przez ubezpieczyciela. Cały mechanizm uzyskiwania odszkodowania trwa około 1 miesiąca.

Wypadek przy pracy – należy Ci się odszkodowanie

Powstała w 2002 roku ustawa o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych reguluje wypadek przy pracy jako zaskakujące wydarzenie wywołane przyczyną fizyczną powodujące uszczerbek albo śmierć, które nastąpiło w związku z pracą:

  • w trakcie lub w związku z wykonywaniem przez zatrudnionego codziennych prac albo rozporządzeń przełożonych,
  • w trakcie lub w związku z świadczeniem przez pracownika prac na rzecz zleceniodawcy nawet bez zlecenia,
  • w okresie pozostawania zatrudnionego w dyspozycji przełożonego w drodze między siedzibą zleceniodawcy, a miejscem wykonywania zadań wynikających ze umowy.

Najistotniejszym fragmentem definicji jest sprecyzowanie zewnętrznej przyczyny wypadku. Zewnętrzna przyczyna wypadku w pracy określa właściwość, która zaszła bez zależności od osoby pracownika. Za zewnętrzne przyczyny uwzględnia się między innymi funkcjonowanie maszyn, energii elektrycznej, preparatów chemicznych i potęgi natury. Ponadto wypadek w pracy może mieć także powiązanie z ignorancją odmiennych osób, które ponoszą odpowiedzialność za stosowne zabezpieczenie stanowiska pracy lub groźnych przedmiotów. Wypadek przy pracy uruchamia całą, wielopłaszczyznową maszynę procedur. Poszkodowany w incydencie w miejscu pracy ma sposobność dochodzenia jednokrotnego zadośćuczynienia z ZUS. Ponadto, na zasadach ogólnych, może on dochodzić reperacji doświadczonej szkody od zleceniodawcy przed sądem cywilnym.

Żądanie odszkodowania za jeden z przytoczonych w tym miejscu przypadków może być kłopotliwe dla osób, które nie nie dysponują odpowiednim doświadczeniem. A możecie nam wierzyć, że o należyte odszkodowanie dobrze jest jest powalczyć, choćby ze względu na to, że pozyskane pieniądze ułatwią Tobie powrót do zdrowia. Nasi prawnicy zapewniają profesjonalne doradztwo i fachową pomoc w zakresie pozyskiwania godziwych odszkodowań i nie tylko.

Jesteśmy profesjonalną kancelarią adwokacką z Torunia. Nasi adwokaci z pasją zajmują się każdym zleceniem, nawet tym z pozoru niemożliwym. Będziemy Cię wspierać w każdej sytuacji. Przyjdź do naszej kancelarii prawnej i otrzymaj błyskawiczną pomoc. Adwokaci Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok