Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze

Aplikatory etykiet Etykieciarki renomowany dostawca serwis etykieciarek
Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet
23 marca, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Nogi drewniane, balustrady, tralki, poręcze – wszystko dla Twojego domu
26 marca, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
W mieszkaniach, w których znajdują się obniżenia, muszą koniecznie być zainstalowane balustrady o właściwej wysokości. Jest to ten motyw domu, który ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim najemcom – w szczególności dzieciom oraz osobom starszym. Obecnie jest tyle wzorów balustrad, że faktycznie jest w czym wybierać. Możemy wyszczególnić tutaj chociażby balustrady ażurowe oraz całe. Pierwsze pomiędzy słupkami mają części uzupełniające półprzeźroczyste, m in. przygotowane ze szkła. Balustrady pełne wykorzystuje się we wnętrzu budynków publicznych oraz są przygotowane przeważnie z niezmiernie mocnego materiału, przykładowo cementu. Można je niewątpliwie zbudować w domu dwupoziomowym bądź budynku jednorodzinnym, by urozmaicić styl wnętrza pomysłową konstrukcją.

Jak powinna wyglądać balustrada?

Po pierwsze warto jest zastanowić się nad tym: czy stopnie razem z z balustradą będą częścią wyeksponowaną w domu, czy będą spełniały wyłącznie funkcję użyteczną (i mają wpasować się w otoczenie)? Warto zastanowić się, które przedmioty będą odpowiadać, w jaki sposób ma wyglądać cała struktura i ile maksymalnie pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na jej wzniesienie. Mówiąc w skrócie rzecz ujmując chodzi o to, by dostosować wybrane fragmenty do stylu pomieszczenia, oraz m in. ładnie zdobionych nóg drewnianych w starodawnych meblach, drewnianych nakładek na podłokietniki lub wycinanych poręczy.

Balustrada może być zainstalowana wyłącznie po jednej stronie stopni, jeżeli po drugiej tkwi ściana. Czasem może być także wyjątkowym elementem w domu – jeśli konstrukcje zainstalujemy po obu częściach. Jeżeli jesteśmy w okresie aprobaty planu budynku, jesteśmy zobowiązani uwzględnić też stopnie z barierkami. Architekt, który utrzymuje, iż są zbyteczne, na pewno nie jest ekspertem. W szczególności, jeśli podtrzymuje, że będziemy mieli bardzo dużo niezależnej przestrzeni i owe ograniczenia w ogóle nie są potrzebne. Lepiej zainwestować w coś, co powinno zabezpieczać przed upadkiem, a czasami utratą życia.

Kiedy przymocować balustrady?

Mamy szansę to uczynić podczas budowy stopni – w partiach, gdzie mają znajdować się tralki są stawiane specjalne pręty (potem są usuwane). Inną propozycją jest stworzenie balustrady po wybudowaniu schodów. W opisanym przypadku należy przewiercić ostrożnie otwory oraz zainstalować konstrukcję. Dobrym pomysłem jest umieszczanie balustrady po bokach schodków, przez co płaszczyzna do chodzenia nie pomniejsza się aż tak mocno. W niektórych domach można ujrzeć poza tym odmienne rozwiązanie. W przypadku kiedy umieszczenie balustrady jest nierealne z uwagi na zbyt mało miejsca, wówczas mocuje się prostopadłe bariery. To one odgraniczają przestrzeń otwartą od stopni oraz gwarantują lokatorom bezpieczeństwo.

Każda barierka bez względu na wzór musi podtrzymać dorosłego człowieka, jaki z rozpędu na nią wpada. Chodzi o to, by zatrzymała jego ciężar oraz absolutnie nie była nieprzewidzianym czynnikiem prowokującym wypadek. Kolejną kwestią jest zagwarantowanie bezpieczeństwa maluchom, które podczas rozrywki będą chciały wciskać głowę między szczeble. Rozstaw tralek nie może być zatem mniejszy aniżeli 12 cm. W innym przypadku możemy przygotować się na usuwanie szczebli oraz zapełnienie balustrady czymś innym. W dodatku barierki muszą być odgraniczone od ściany na przynajmniej 5 cm, a więc w takim oddaleniu, żeby można było spokojnie chwycić się poręczy. Elementy ze szkła zdecydowanie muszą posiadać podwyższone parametry. W przypadku zbicia maleńkie fragmenty nie mogą kaleczyć.

Z czego składa się balustrada?

Tralki – to najzwyczajniej w świecie słupki, które są przymocowywane w ziemi. Do nich przyczepia się pochwyt oraz uzupełnienie. Spora liczba producentów akcesoriów do mebli może wytworzyć tralki standardowe, tralki z frezami lub tralki obficie rzeźbione. Muszą doskonale komponować się z otoczeniem. Kolumienki drewniane są tworzone z najdoskonalszej odmiany drewna, np. dębowego. Oprócz wnętrz możemy je umieszczać na tarasach. Przeważnie są najefektowniejszym motywem balustrady, jeśli wykona je fachowy rzemieślnik.

Poręcze – innymi słowy pochwyty, więc te elementy balustrady, za jakie po prostu łapiemy wchodząc po schodkach. Biegną wzdłuż schodów i umożliwiają mocne oparcie. Muszą być przystosowane do wzoru balustrady, ogólnie rzecz ujmując nie powinna ślizgać się po nich dłoń oraz muszą mieć wystarczającą rozpiętość.

Dopełnienie balustrady – zatem część balustrady, która znajduje się pomiędzy tralkami. Zwykle stawia się tutaj fragmenty mające zapobiec wypadnięciu. Mogą być wykonane z ciasno przymocowanych tralek, zdobionych słupków drewnianych, szkła w metalowych obramowaniach albo z metalu o niestandardowym wzorze.

Balustrada z drewna do klasycznego domu

Większość klientów najczęściej kupuje balustrady z drewna, ponieważ sprawdzają się w każdym mieszkaniu niezależnie od wystroju. Można dopasować klasyczne, surowe drążki lub wspaniale dekorowane. To samo tyczy się pochwytów. Drewno jest surowcem przyjemnym w obróbce, nie ziębi rąk i można je zaimpregnować (lub pomalować na wybrany kolor). Dobrze jest umieścić barierę z identycznego drewna, z jakiego są stworzone stopnie (gdyż inaczej nie będzie prezentowało się to stylowo). Trzeba również pamiętać, że drewniane części dodają wnętrzom wzniosłości, z tego względu są idealne wyłącznie do dużych pomieszczeń.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o wiele więcej wejdź w odnośnik – Nogi drewniane producent

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok