Implanty zębów – Stomatologia estetyczna Toruń

Izolacje natryskowe pianą
11 lutego, 2021
Leasing środków trwałych dla przedsiębiorstwa
12 lutego, 2021

Solidne implanty zębowe

O implantach zębów wiele się słyszy, ale pośród wszelkich zalet implantów, zwykle wymienianą przez dentystów jest ich trwałość. Na zabieg wszczepienia implantów w gabinecie dentystycznym należy poświęcić czas, ale efekty są w pełni tego warte. Raz umieszczony implant zębowy, który prawidłowo zespoi się z kością, według stomatologów  może wytrzymać nawet przez wiele lat. Wymogiem tego, jest dbanie o higienę zębów oraz częste uczęszczanie na spotkania kontrolne u stomatologa.

O żywotności implantów przesądzają surowce, z których są one wykonywane. Zwykle stosowane w implantologii to cyrkon i tytan. Choć tytan jest uznawany za nie tak estetyczny, jego właściwości i trwałość to ogromny plus. Zwykle tytanowa śruba implantu dentystycznego nie jest zauważalna, ponieważ kryje się w środku dziąsła, ale niekiedy dziąsła ulegają osunięciu. Od strony estetycznej cyrkon jest lepszy, dlatego że kolorem bardziej przypomina zwyczajne zęby. Jeśli jednak chodzi o jakość tych materiałów, każdy z nich sprawdza się doskonale. Wykazują się szczególną wytrzymałością na skoki temperatur czy ścieranie.

Ponadto organizm ludzki bardzo je toleruje, więc gdy zostaną zaakceptowane na etapie zabiegu w klinice dentystycznej, w sumie bardzo rzadko zdarza się, by z biegiem czasu implant sprawiał kłopoty. Swoją wytrzymałość implanty zawdzięczają również odporności na moc nacisku podczas posiłków. Z uwagi na wytrzymałość oraz bardzo podobny wygląd do naturalnych zębów, implanty są zwykle polecanym przez dentystów protetycznym uzupełnieniem.

Implanty stomatologiczne – odbudowa kości

Ilość kości jest sprawą podstawową dla zabiegu wszczepienia implantów zębów. Utrata zębów powoduje zmiany w jamie ustnej nie tylko biorąc pod uwagę aspekt estetyczny oraz zdrowotnym. Niewypełniony ubytek prowadzi do zaniku kości żuchwy, co natomiast negatywnie wpływa na pozostałe zęby. Zanik podparcia może sprawić, że one też będą się chwiać, a w efekcie wypadać. Dlatego także uzupełnienie luk jest takie ważne. By zabieg wszczepienia implantów zębowych był dostępny, w obszarze zabiegowym musi znaleźć się właściwa ilość tkanki kostnej. Bywa czasem tak, że osoby chcące wypełnić lukę implantem zębowym mają zbyt małą ilość tkanki kostnej. Nie jest to jednak problem, bo to nie odbiera im to możliwości całkowicie, aby implant poprawnie się przyjął oraz zachował w poprawnym miejscu.

Zanik tkanki kostnej da się odtworzyć. Nowoczesne surowce używane w stomatologii pozwalają nie tylko na uzupełnienie braku kostnego. Wykorzystywany materiał najczęściej wspiera naturalny przyrost kości. Z tego powodu zabiegi sterowanej regeneracji kości stały się powszechne oraz przeprowadzane przez doświadczonych dentystów. Taka metoda regeneracji kości przed wszczepieniem implantów zębów jest bezpieczny, a stomatolog implantolog wykonuje go przy zastosowanym znieczuleniu . Stomatolog wkłada specjalny materiał w miejscu dotkniętym zanikiem, a potem okrywa go specjalną membraną. Na kompletną regenerację tkanki kostnej pod implanty zębowe należy poczekać ok. od 3 do 6 miesięcy. Wtedy dopiero stomatolog może bezpiecznie zaaplikować implant.

Wszczepienie implantów podczas jednej wizyty w klinice stomatologicznej

Wszczepianie implantów dentysta może wykonać na dwa sposoby. Najbardziej popularny zabieg wstawienia implantów dwufazowych zawiera 2 podstawowe etapy. Na początku w szczęce wszczepiany jest implant zębowy, w kolejnym stomatolog implantolog montuje protezę po absolutnym wygojeniu implantu. Obecnie dostępny jest jednak sposób wszczepienia implantów zębowych w jeden dzień, czyli implantów jednofazowych.

Implanty tylko podczas jednej wizyty charakteryzują się tym, że w trakcie jednego zabiegu pacjent uzyskuje tak samo implant, a także protezę zęba. Rzecz jasna pełen proces wyprzedzają kompleksowe badania diagnostyczne, aby pacjent był świadom wszystkich działań wykonywanych przez lekarza dentystę, ale wszczepienie implantu i umieszczenie korony wykonuje się w czasie pojedynczej wizyty w gabinecie dentystycznym. Głównym warunkiem do wszczepienia implantów w jeden dzień jest idealny stan zdrowia jamy ustnej oraz kości szczęki lub żuchwy w miejscu wszczepu.

Niezależnie od metody implant musi się połączyć z kością, ale przy zabiegu implantów jednofazowych pełen proces przebiega pod odbudową protetyczną, a pacjent może bez przeszkód z niej korzystać. W zależności od ilości luk oraz protetycznego uzupełnienia – mostu, korony albo pełnej protezy – w trakcie integracji implantu z kością pacjent korzysta z tymczasowego uzupełnienia protetycznego. Po całkowitym połączeniu się implantu i kości stomatolog wymienia tymczasową protezę na uzupełnienie właściwe. Bez względu na to uzupełnienie tymczasowe doskonale spełnia swoje zadanie oraz umożliwia uzyskanie nowego uśmiechu w jeden dzień.

Implanty stomatologiczne

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok